Zabytkowe obiekty, lokalne muzea, izby regionalne i gabinety kolekcjonerów skrywają w sobie treści, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć zarówno historię, jak i teraźniejszość. W ich odkrywaniu często towarzyszy nam lokalny przewodnik, który nie zawsze jest mistrzem opowieści, a to przecież od niego zależy, czy prezentowane wątki poruszą nas czy znudzą, czy zachwycimy się nimi, czy też pozostaniemy wobec nich obojętni. Zapraszamy na warsztat poświęcony metodyce skutecznego oprowadzania zwiedzających i prezentowania lokalnego dziedzictwa.
Kiedy?
17 października 2018 r. (środa), godz. 10.00–17.00
Gdzie?
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków
Dla kogo?
Dla animatorów kultury, osób tworzących kolekcje i izby regionalne, opiekunów zabytków, edukatorów muzealnych, bibliotekarzy, pasjonatów. Dla wszystkich, którzy chcą zostać mistrzami opowieści i dzielić się z innymi skarbami lokalnego dziedzictwa.
Podczas szkolenia:
- Poznamy techniki skutecznej komunikacji ze zwiedzającymi.
- Nauczymy się tworzyć scenariusz oprowadzania.
- Poznamy takie sposoby prezentowania lokalnego dziedzictwa, które zaangażują odbiorców.
Prowadzący:
Piotr Idziak – trener metodyki oprowadzania po miejscach dziedzictwa, członek zespołu Dynamika Ekspozycji MIK. Autor scenariuszy wystaw muzealnych, ścieżek dziedzictwa, szlaków kulturowych i przewodników. Członek sieci profesjonalnych interpretatorów Interpret Europe.
Proszę wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i podpisany przesłać w formie skanu na adres: szkolenia@mik.krakow.pl do 12 października 2018 r. Maksymalna liczba uczestników szkolenia – 20 osób.
Koszt szkolenia: 100 PLN brutto od osoby.
Informacji udziela sekretariat MIK, +48 12 422 18 84