MIK tworzymy my – i Wy.
Poznajmy się!
Filozof z doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu. Pracował w jednostkach samorządowych oraz organizacjach pozarządowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ceni zdrowy rozsądek i racjonalizm.
Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ – Zarządzanie Kulturą. Z MIK-iem od 2003 roku.
Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i Studiów Europejskich na University of Exeter. W MIK-u koordynuje działalność programu Dynamika Ekspozycji. Zajmuje się projektami dotyczącymi dziedzictwa, współpracą międzynarodową i doradztwem strategicznym dla instytucji kultury. Prywatnie lubi się przeprowadzać.
Animatorka kultury i pedagożka, od kilkunastu lat związana z krakowskimi instytucjami kultury. Tarnobrzeżanka. Absolwentka animacji kultury na UJ. Prywatnie obserwatorka kultury kulinarnej, miłośniczka szwedzkiej literatury dziecięcej i regionalizmów. Lubi chodzić pod prąd.
Absolwentka Uniwersytetu Międzynarodowego w Kijowie oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka długich spacerów, podróży, języka i kuchni włoskiej, kawy i czekolady. Prywatnie interesuje się malarstwem dekoracyjnym oraz ukraińską tradycyjną sztuką ludową.
Absolwent Politechniki Krakowskiej. Z MIK-iem od 2016 roku.
Absolwentka Geodezji i Kartografii na Akademii Górniczo-Hutniczej. W MIK-u zajmuje się pomiarami przestrzennymi i wizualizacją obiektów muzealnych w ramach działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Ciekawa świata, lubi podróże. Miłośniczka muzyki i tańca.
Absolwentka filozofii i etyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W MIK-u koordynuje program wolontariacki, praktyki studenckie i staże. Wierzy w moc złotego środka. Jej siłą jest spokój, a słabością słodkie domowe wypieki.
Programista stron internetowych po Elektronicznym Przetwarzaniu Informacji UJ. Racjonalny minimalista, miłośnik krótkich form, muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Od wielu lat współpracuje z Krakowskim Festiwalem Filmowym w roli autora Nocy Wideoklipów.
Pedagożka, animatorka, edukatorka i trenerka; pracuje z dziećmi i młodzieżą, a także z grupami dorosłych, np. z nauczycielami i kadrami kultury. Wydała dwie książki dla dzieci: O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka i Konik i koninka, jest także współautorką serii Myślanki. Od niedawna zasila swoją chaotyczną energią zespół edukacji kulturowej w MIK. Uprawia spacerologię i lubi, żeby nie było dwa razy tak samo.
Romanistka, dziennikarka, redaktorka. W MIK-u redaguje portal „Wirtualne Muzea Małopolski”. Muzea odwiedza od zawsze, nie tylko wirtualnie. Oprócz zwiedzania nałogowo czyta, wędruje bocznymi drogami, najchętniej w górach, i bada rodzinne historie.
Absolwentka filmoznawstwa na UJ. W MIK-u od 2006 roku. Koordynatorka projektów edukacyjnych realizowanych przez MIK w ubiegłych latach: „Skarby Małopolski”, „Aqueduct”, „Synapsy – program rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce”. W okresie 2013–2016 koordynatorka projektu „InHerit”, poświęconego zagadnieniu interpretacji dziedzictwa. Od 2019 roku koordynuje program „Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 – Małopolska”.
Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK-u koordynuje program Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W MIK-u odpowiedzialna za zamówienia publiczne i archiwum zakładowe. Miłośniczka gier planszowych, w szczególności kosmicznych podbojów w „Terraformacji Marsa”.
Etnolożka z wykształcenia i zamiłowania, Małopolanka z wyboru. Absolwentka kursów Certified Interpretive Guide i Certified Interpretive Writer. W MIK-u zajmuje się interpretacją dziedzictwa w zespole Dni Dziedzictwa i Dynamiki Ekspozycji oraz prowadzi warsztaty z pisania interpretacyjnego. Kolekcjonerka lokalnych opowieści, migawek z mikropodróży i rozmów przy kawie.
Absolwent kierunku polityka rozwoju obszarów wiejskich Europy na UMK w Toruniu, Akademii Innowatorów Społecznych stowarzyszenia ASHOKA oraz etnologii na UJ. Współpracuje przy tworzeniu wsi tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Aktor Teatru Figur Kraków. Animator teatru cieni, żongler, monocyklista, badacz gier i zabaw. Zgłębia tajemnice małopolskich muzeów i poszukuje dla nich miejsca w gospodarce kreatywności.
Kulturoznawczyni, animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka kultury. Badaczka praktyk respektowania i realizacji praw człowieka w edukacji i w animacji. Prowadzi szkolenia, konsultacje, superwizje dla edukatorek i edukatorów, animatorek i animatorów zainteresowanych tworzeniem i realizacją zrównoważonych strategii samorozwoju, opartych o potrzeby własne i społeczności. W swojej pracy odwołuje się do tradycji działań non-violence (m.in. porozumienia bez przemocy) oraz pedagogiki dialogu. Prywatnie zafascynowana Muminkami, zwłaszcza Mamusią i Tatusiem Muminka.
Z wykształcenia historyczka i przewodniczka miejska, od zawsze związana z sektorem kultury. Najbardziej lubi podróżować – zwłaszcza w południowe rejony Europy, czytać – szczególnie powieści postmodernistyczne oraz oddawać się aktywności fizycznej – w formie telewizyjnych transmisji zawodów snookerowych… W MIK-u odpowiedzialna za działania promocyjne i wizerunkowe oraz kontakty ze światem zewnętrznym.
Absolwentka teatrologii UJ. Zajmuje się realizacją projektów związanych z edukacją kulturową i wspierających aktywne uczestnictwo w kulturze. Lubi ludzi, sztukę, naukę i paradoksy.
Od 2013 roku sekretarz redakcji kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”. Kuratorka wystaw architektonicznych, redaktorka publikacji wydawanych nakładem fundacji Instytut Architektury, a także członkini zarządu fundacji.
Absolwentka rosjoznawstwa na UJ oraz studiów podyplomowych menedżer kultury na SGH. W MIK-u, w różnych rolach, od 2010 roku. Obecnie pracuje w zespole Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.
Edytorka, redaktorka i korektorka. W MIK-u dba o słowa i pisze „MIKsturę”. Lubi rośliny – uprawiać, przyprawiać i jeść.
Ukończył etnologię oraz europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2008 roku jest pracownikiem MIK-u, w którym koordynuje program „Małopolskie Obserwatorium Kultury”. Jest przewodnikiem beskidzkim i członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.
Z zawodu i zamiłowania filmoznawczyni. W MIK-u pracuje od 2006 roku. Obecnie pełni funkcję redaktor prowadzącej portalu „Wirtualne Muzea Małopolski”. Prywatnie interesuje się historią krakowskiego getta, a dla równowagi praktykuje jogę.
Z wykształcenia historyczka sztuki i architektka, z wyboru redaktorka. Kuratorka wystawy dzieł C.R. Mackintosha w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz współkuratorka wystawy „3_2_1. Nowa architektura w Japonii i Polsce” w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. W latach 2001–2003 sekretarz redakcji miesięcznika „Architektura & Biznes”.
Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacji archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Mediewista i miłośnik genealogii, z dziada pradziada Pogórzanin z ziemi pilzneńskiej. W MiK-u odpowiedzialny za przyszłe zachowanie źródeł historycznych dotyczących działalności Instytucji. W wolnych chwilach, oprócz przeglądania metryk i zwiedzania cmentarzy, kocha czytać, słuchać muzyki i głaskać koty.
Artysta fotografik z technicznym backgroundem. Reportaż streetowy zamienił na fotografowanie obiektów muzealnych. Pasjonat Lema i roweru szosowego. Ceni sobie spokój, a z drugiej strony ciężkie brzmienia, które wykorzystuje jako kołysanki dla córeczki.
Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz duńskiej szkoły ludowej Diget Højskole ved Skagen. Współpracowała z wieloma krakowskimi muzeami. Interesuje się sztuką i kulturą Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Zaangażowana w działalność na rzecz krakowskich społeczności lokalnych.
Absolwentka filologii węgierskiej UJ. Z MIK-iem związana od 2004 roku. W Bibliotece Sztuki MIK prowadziła cykl wykładów „Bratanek Nieznany” poświęcony kulturze Węgrów. W ramach programu „Małopolska Wielu Kultur” przyglądała się mniejszościom narodowym i etnicznym regionu. Od 2010 roku współtworzy zespół Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które są dla niej płaszczyzną do opowiadania ludziom o ludziach. Fascynują ją podróże, także te całkiem bliskie – w głąb siebie. Lubi gotować i biesiadować z rodziną i przyjaciółmi.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz SGH. W MIK-u odpowiedzialna za finanse instytucji.
Absolwentka Wydziału Pedagogiki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. W MIK-u zasila zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Zajmuje się finansami i sprawami administracyjnymi. Prywatnie przekonana, że wszystko, co się z siebie daje, wraca ze zdwojoną siłą. Chętnie angażuje się w akcje społeczne.
Absolwentka ASP w Krakowie, wydziału Form Przemysłowych. Po latach freelancu osiadła w strukturach MIK-u. W projektowaniu ceni funkcję nad formą i minimalizmem. Miłośniczka zwierzątek (również tych skrzydlatych i pełzających), grzebania w ziemi, dzikiego życia i pozaszlaków. Koneserka surowych krajobrazów i przestrzeni w muzyce.
W projekcie Wirtualne Muzea Małopolski zajmuje się wizualizacjami trójwymiarowymi. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, od wielu lat zaangażowany w różnego rodzaju projekty 3D. Wolny czas poświęca malarstwu akwarelowemu i rzeźbie.
Prawniczka, specjalistka z zakresu prawa autorskiego, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Część studiów realizowała w Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Od wielu lat związana z trzecim sektorem. Sercem wierzy w otwartość w instytucjach kultury, wszędzie tam, gdzie to rozsądne i racjonalne. W MIK-u odpowiedzialna za umowy, które stara się tłumaczyć z prawniczego na polski. Mistrzyni logistyki dnia codziennego. Hobbystycznie nocami zbiera liście, gałęzie i szyszki w okolicznych parkach, bo komuś przypomniało się że koniecznie na jutro TRZEBA COŚ przynieść do przedszkola lub szkoły…
Absolwent historii ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z pochodzenia warszawiak, zaś z zamiłowania krakus. Lektor i tłumacz PJM. Od kilku lat działa na rzecz kultury dostępnej, także w ramach projektu „Małopolska. Kultura Wrażliwa”. Uwielbia podróżować, zwiedzać oraz kształcić się (ma za sobą kilka „podyplomówek” i na tym raczej nie poprzestanie). Typowy kociarz.
Absolwentka romanistyki (UJ) i romologii (AP). W MIK-u kieruje Regionalną Pracownią Digitalizacji i współtworzy portal Wirtualne Muzea Małopolski.
Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Grafik i dizajner. W MIK-u zajmuje się grafiką 3D w projekcie Wirtualne Muzea Małopolski. Jeździ na rowerze cały rok i lubi imprezy MTB. Angażuje się w działania społeczne.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, od kilkunastu lat realizuje różnorodne projekty trójwymiarowe.
„Osoba pierwszego kontaktu”, prowadzi sekretariat MIK-u i organizuje pracę biura. Z wykształcenia iberystka, z zamiłowania obserwatorka życia społecznego.
Redaktorka i korektorka, związana z wydawnictwami naukowymi i popularnymi. Miłośniczka literatury faktu, tocząca nierówną walkę z rosnącą pryzmą nieprzeczytanych reportaży. Wierzy, że słowa kształtują rzeczywistość.
Absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W Mik-u odpowiedzialna za naliczanie wynagrodzeń pracowników oraz kompleksowe prowadzenie kadr. Prywatnie interesuje się komunikacją intrapersonalną i interpersonalną.
Facylitator zespołowego planowania strategicznego i tworzenia pomysłów programowych (misja, kierunki rozwoju, edukacja, działania i wystawy muzealne). Współtwórca gier: „Chłopska Szkoła Biznesu” i „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”. Ukończył studia ekonomiczne i europeistyczne. Obronił doktorat o pomocniczości w lokalnej współpracy. Lubi ciszę i muzykę.
Menedżerka kultury (SGH) i absolwentka europeistyki (UJ), niepoprawna idealistka, otwarta na ludzi i nowe doświadczenia, czerpiąca dużą radość z rzeczy małych. W MIK-u koordynuje programy związane z promocją województwa.
Dba o porządek i estetykę w instytucji. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej w miejscu zamieszkania, kultywując zwyczaje i kulturę ludową.
Absolwent kulturoznawstwa UJ. Lubi kotowate, ma szynszyle, uczy się cierpliwości (od swoich dzieci).
W swoich pracach stara się odzwierciedlić charakter fotografowanego obiektu, korelację z przestrzenią, w którą jest wkomponowany, nastrój, który tworzy. Zainteresowany: poezją konkretną, filmem, gotowaniem.