Publikacje

Kultura od każdej strony

Publikujemy efekty naszych badań i doświadczeń oraz teksty autorów, których idee nas inspirują. Wszystkie nasze publikacje udostępniamy bezpłatnie.

Znajdziecie tutaj raporty i rekomendacje dotyczące bieżących wyzwań w kulturze, tytuły poświęcone historii, tradycji i edukacji kulturalnej (w tym materiały dla nauczycieli) oraz rozważania na temat kultury we współczesnym świecie.

Wydajemy ponadto edukacyjne gry planszowe inspirowane Małopolską. Jesteśmy też wydawcą kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”.

autoportret

Okładka z ołówkiem na styku linii oddzielającej dwa różne odcienie szarości

Autoportret Rysunek nr 4/2021

W najnowszym numerze „Autoportretu” przyglądamy się zmianom, jakie zaszły w warsztacie współczesnego architekta i jaki wpływ ma na niego współczesna cyfryzacja.

materiały edukacyjne

Jak dobrze zamówić PJM?

Zapotrzebowanie na tłumaczy i tłumaczki PJM jest ogromne, a ocena ofert i wybór najlepszej usługi nie są proste. Podpowiadamy, jakimi kryteriami się kierować i na co zwrócić uwagę.

raporty

Koronaraport

Epidemia COVID-19 stała się naszą codziennością. Z jej skutkami zmagamy się już dwa lata. Obecnie znów przechodzimy przez bardzo duży kryzys związany ze zwiększoną śmiertelnością, licznymi zachorowaniami, nowymi mutacjami i (starymi) obostrzeniami epidemicznymi. Wiosna znów pozwoli nam odetchnąć, ale na jak długo?

CO NOWEGO