Publikacje

Kultura od każdej strony

Publikujemy efekty naszych badań i doświadczeń oraz teksty autorów, których idee nas inspirują. Wszystkie nasze publikacje udostępniamy bezpłatnie.

Znajdziecie tutaj raporty i rekomendacje dotyczące bieżących wyzwań w kulturze, tytuły poświęcone historii, tradycji i edukacji kulturalnej (w tym materiały dla nauczycieli) oraz rozważania na temat kultury we współczesnym świecie.

Wydajemy ponadto edukacyjne gry planszowe inspirowane Małopolską. Jesteśmy też wydawcą kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”.

gry

Pudełko gry "Hamernia"

Gra „Hamernia”

Zakopane, 2029 rok. Zaproponuj rozwiązania lokalnych wyzwań, przekonaj społeczność do swoich pomysłów, negocjuj i zobacz, jak Twoje działanie wpływa na rzeczywistość. Gra świetnie sprawdza się w średnich i dużych grupach – na żywo, online, po polsku i po angielsku.

materiały edukacyjne

ręka trzymająca okładkę broszury

Jak dobrze zamówić audiodeskrypcję?

W nowej publikacji „Kultury Wrażliwej” omawiamy audiodeskrypcję jako przedmiot zamówienia publicznego, by ułatwić instytucjom kultury i innym instytucjom publicznym zamówienie audiodeskrypcji wysokiej jakości.

książki

ilustracja z okładki książki - osoba z zamkniętymi oczami pośród roślin i zwierząt

Dzieci i przyroda. Wzmacnianie więzi

„Więzi z naturą nie tworzą się za sprawą jednej czy dwóch wizyt w lesie. Plecenie więzi to proces długotrwały, osadzony nie tylko w przekonaniu dorosłych, że tak trzeba, ale będący także odbiciem więzi, jakie oni sami mają z naturą”.

CO NOWEGO