Zespół

Kultura ma wiele twarzy.
MIK tworzymy my – i Wy.
Poznajmy się!
Joanna Orlik
dyrektorka

Joanna Orlik

tel.: +48 12 422 18 84 e-mail: orlik@mik.krakow.pl

W MIK-u od 2002 roku. Założycielka i pierwsza redaktor naczelna kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”. W 2007 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Polonistyki UJ. Prywatnie przekonana, że dużo da się zrobić.

Joanna Orlik
Anna Jamrozik
zastępca dyrektora

Anna Jamrozik

tel.: +48 12 422 18 84 e-mail: jamrozik@mik.krakow.pl

Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ – Zarządzanie Kulturą. Z MIK-iem od 2003 roku.

Anna Jamrozik
Tomasz Włodarski
zastępca dyrektora

Tomasz Włodarski

tel.: +48 12 422 18 84 e-mail: wlodarski@mik.krakow.pl

Filozof z doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu. Pracował w jednostkach samorządowych oraz organizacjach pozarządowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ceni zdrowy rozsądek i racjonalizm.

Tomasz Włodarski
Tomasz Adamski
Dynamika ekspozycji

Tomasz Adamski

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: adamski@mik.krakow.pl

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i Studiów Europejskich na University of Exeter. W MIK-u koordynuje działalność programu Dynamika Ekspozycji. Zajmuje się projektami dotyczącymi dziedzictwa, współpracą międzynarodową i doradztwem strategicznym dla instytucji kultury. Prywatnie lubi się przeprowadzać.

Tomasz Adamski
Magdalena Augustyn
event manager

Magdalena Augustyn

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 14 e-mail: augustyn@mik.krakow.pl

Animatorka kultury i pedagożka, od kilkunastu lat związana z krakowskimi instytucjami kultury. Tarnobrzeżanka. Absolwentka animacji kultury na UJ. Prywatnie obserwatorka kultury kulinarnej, miłośniczka szwedzkiej literatury dziecięcej i regionalizmów. Lubi chodzić pod prąd.

Magdalena Augustyn
Wiktoria Baliants
Edukacja kulturowa

Wiktoria Baliants

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 33 e-mail: baliants@mik.krakow.pl

Absolwentka Uniwersytetu Międzynarodowego w Kijowie oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka długich spacerów, podróży, języka i kuchni włoskiej, kawy i czekolady. Prywatnie interesuje się malarstwem dekoracyjnym oraz ukraińską tradycyjną sztuką ludową.

Wiktoria Baliants
Marek Bibrzycki
sekcja finansowo-księgowa

Marek Bibrzycki

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 29 e-mail: bibrzycki@mik.krakow.pl

Absolwent Politechniki Krakowskiej. Z MIK-iem od 2016 roku.

Urszula Bryda-Przybyszewska
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Urszula Bryda-Przybyszewska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: przybyszewska@mik.krakow.pl

Absolwentka Geodezji i Kartografii na Akademii Górniczo-Hutniczej. W MIK-u zajmuje się pomiarami przestrzennymi i wizualizacją obiektów muzealnych w ramach działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Ciekawa świata, lubi podróże. Miłośniczka muzyki i tańca.

Urszula Bryda-Przybyszewska
Izabela Bryzik
wolontariat

Izabela Bryzik

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 11 e-mail: bryzik@mik.krakow.pl

Absolwentka filozofii i etyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W MIK-u koordynuje program wolontariacki, praktyki studenckie i staże. Wierzy w moc złotego środka. Jej siłą jest spokój, a słabością słodkie domowe wypieki.

Izabela Bryzik
Jan Chołoniewski
IT

Jan Chołoniewski

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 14 e-mail: choloniewski@mik.krakow.pl

Programista stron internetowych po Elektronicznym Przetwarzaniu Informacji UJ. Racjonalny minimalista, miłośnik krótkich form, muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Od wielu lat współpracuje z Krakowskim Festiwalem Filmowym w roli autora Nocy Wideoklipów.

Jan Chołoniewski
Maja Dobkowska
Edukacja kulturowa

Maja Dobkowska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: dobkowska@mik.krakow.pl

Pedagożka, animatorka, edukatorka i trenerka; pracuje z dziećmi i młodzieżą, a także z grupami dorosłych, np. z nauczycielami i kadrami kultury. Wydała dwie książki dla dzieci: O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka i Konik i koninka, jest także współautorką serii Myślanki. Od niedawna zasila swoją chaotyczną energią zespół edukacji kulturowej w MIK. Uprawia spacerologię i lubi, żeby nie było dwa razy tak samo.

Maja Dobkowska
Marta Dvořák
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Marta Dvořák

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: dvorak@mik.krakow.pl

Romanistka, dziennikarka, redaktorka. W MIK-u redaguje portal „Wirtualne Muzea Małopolski”. Muzea odwiedza od zawsze, nie tylko wirtualnie. Oprócz zwiedzania nałogowo czyta, wędruje bocznymi drogami, najchętniej w górach, i bada rodzinne historie.

Marta Dvořák
Katarzyna Dzigańska
Edukacja kulturowa

Katarzyna Dzigańska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 14 e-mail: dziganska@mik.krakow.pl

Absolwentka filmoznawstwa na UJ. W MIK-u od 2006 roku. Koordynatorka projektów edukacyjnych realizowanych przez MIK w ubiegłych latach: „Skarby Małopolski”, „Aqueduct”, „Synapsy – program rozwoju edukacji kulturowej w Małopolsce”. W okresie 2013–2016 koordynatorka projektu „InHerit”, poświęconego zagadnieniu interpretacji dziedzictwa. Od 2019 roku koordynuje program „Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 – Małopolska”.

Katarzyna Dzigańska
Karolina Fidyk
Portal Małopolska To Go

Karolina Fidyk

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 32 e-mail: fidyk@mik.krakow.pl

Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej, kulturoznawstwa ze specjalnością stosunki etniczne i migracje międzynarodowe, studiów podyplomowych: ekonomia społeczna oraz Akademii Dziedzictwa. W MIK-u koordynuje program Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Karolina Fidyk
Iwona Gawrońska
Zamówienia publiczne

Iwona Gawrońska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 29 e-mail: zamowienia@mik.krakow.pl

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W MIK-u odpowiedzialna za zamówienia publiczne i archiwum zakładowe. Miłośniczka gier planszowych, w szczególności kosmicznych podbojów w „Terraformacji Marsa”.

Iwona Gawrońska
Ewelina Granat
Zamówienia publiczne

Ewelina Granat

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 29 e-mail: zamowienia@mik.krakow.pl Ewelina Granat
Małgorzata Hordyniec
Dynamika Ekspozycji, Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Małgorzata Hordyniec

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: hordyniec@mik.krakow.pl

Etnolożka z wykształcenia i zamiłowania, Małopolanka z wyboru. Absolwentka kursów Certified Interpretive Guide i Certified Interpretive Writer. W MIK-u zajmuje się interpretacją dziedzictwa w zespole Dni Dziedzictwa i Dynamiki Ekspozycji oraz prowadzi warsztaty z pisania interpretacyjnego. Kolekcjonerka lokalnych opowieści, migawek z mikropodróży i rozmów przy kawie.

Małgorzata Hordyniec
Piotr Idziak
Dynamika Ekspozycji

Piotr Idziak

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: idziak@mik.krakow.pl

Absolwent kierunku polityka rozwoju obszarów wiejskich Europy na UMK w Toruniu, Akademii Innowatorów Społecznych stowarzyszenia ASHOKA oraz etnologii na UJ. Współpracuje przy tworzeniu wsi tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Aktor Teatru Figur Kraków. Animator teatru cieni, żongler, monocyklista, badacz gier i zabaw. Zgłębia tajemnice małopolskich muzeów i poszukuje dla nich miejsca w gospodarce kreatywności.

Piotr Idziak
Weronika Idzikowska
Edukacja kulturowa

Weronika Idzikowska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: idzikowska@mik.krakow.pl

Kulturoznawczyni, animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka kultury. Badaczka praktyk respektowania i realizacji praw człowieka w edukacji i w animacji. Prowadzi szkolenia, konsultacje, superwizje dla edukatorek i edukatorów, animatorek i animatorów zainteresowanych tworzeniem i realizacją zrównoważonych strategii samorozwoju, opartych o potrzeby własne i społeczności. W swojej pracy odwołuje się do tradycji działań non-violence (m.in. porozumienia bez przemocy) oraz pedagogiki dialogu. Prywatnie zafascynowana Muminkami, zwłaszcza Mamusią i Tatusiem Muminka.

Weronika Idzikowska
Klaudia Kaczmarczyk
marketing i PR

Klaudia Kaczmarczyk

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 14 e-mail: kaczmarczyk@mik.krakow.pl

Z wykształcenia historyczka i przewodniczka miejska, od zawsze związana z sektorem kultury. Najbardziej lubi podróżować – zwłaszcza w południowe rejony Europy, czytać – szczególnie powieści postmodernistyczne oraz oddawać się aktywności fizycznej – w formie telewizyjnych transmisji zawodów snookerowych… W MIK-u odpowiedzialna za działania promocyjne i wizerunkowe oraz kontakty ze światem zewnętrznym.

Klaudia Kaczmarczyk
Elżbieta Kaproń
Edukacja kulturowa

Elżbieta Kaproń

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 33 e-mail: kapron@mik.krakow.pl

Absolwentka teatrologii UJ. Zajmuje się realizacją projektów związanych z edukacją kulturową i wspierających aktywne uczestnictwo w kulturze. Lubi ludzi, sztukę, naukę i paradoksy.

Elżbieta Kaproń
Marta Karpińska
Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni

Marta Karpińska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 43 e-mail: autoportret@mik.krakow.pl

Od 2013 roku sekretarz redakcji kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”. Kuratorka wystaw architektonicznych, redaktorka publikacji wydawanych nakładem fundacji Instytut Architektury, a także członkini zarządu fundacji.

Marta Karpińska
Paulina Kasprzycka
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Paulina Kasprzycka

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 32 e-mail: kasprzycka@mik.krakow.pl

Absolwentka rosjoznawstwa na UJ oraz studiów podyplomowych menedżer kultury na SGH. W MIK-u, w różnych rolach, od 2010 roku. Obecnie pracuje w zespole Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Paulina Kasprzycka
Aleksandra Kleczka
redakcja

Aleksandra Kleczka

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: kleczka@mik.krakow.pl

Edytorka, redaktorka i korektorka. W MIK-u dba o słowa i pisze „MIKsturę”. Lubi rośliny – uprawiać, przyprawiać i jeść.

Aleksandra Kleczka
Piotr Knaś
Badania i analizy

Piotr Knaś

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 32 e-mail: knas@mik.krakow.pl

Ukończył etnologię oraz europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie ekonomii społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Od 2008 roku jest pracownikiem MIK-u, w którym koordynuje program „Małopolskie Obserwatorium Kultury”. Jest przewodnikiem beskidzkim i członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie.

Piotr Knaś
Kinga Kołodziejska
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Kinga Kołodziejska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: kolodziejska@mik.krakow.pl

Z zawodu i zamiłowania filmoznawczyni. W MIK-u pracuje od 2006 roku. Obecnie pełni funkcję redaktor prowadzącej portalu „Wirtualne Muzea Małopolski”. Prywatnie interesuje się historią krakowskiego getta, a dla równowagi praktykuje jogę.

Kinga Kołodziejska
Dorota Leśniak-Rychlak
Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni

Dorota Leśniak-Rychlak

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 43 e-mail: lesniak@mik.krakow.pl

Z wykształcenia historyczka sztuki i architektka, z wyboru redaktorka. Kuratorka wystawy dzieł C.R. Mackintosha w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz współkuratorka wystawy „3_2_1. Nowa architektura w Japonii i Polsce” w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. W latach 2001–2003 sekretarz redakcji miesięcznika „Architektura & Biznes”.

Dorota Leśniak-Rychlak
Daniel Lis
Archiwum

Daniel Lis

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 27 e-mail: lis@mik.krakow.pl

Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacji archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Mediewista i miłośnik genealogii, z dziada pradziada Pogórzanin z ziemi pilzneńskiej. W MiK-u odpowiedzialny za przyszłe zachowanie źródeł historycznych dotyczących działalności Instytucji. W wolnych chwilach, oprócz przeglądania metryk i zwiedzania cmentarzy, kocha czytać, słuchać muzyki i głaskać koty.

Daniel Lis
Dominik Matyas
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Dominik Matyas

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: matyas@mik.krakow.pl

Artysta fotografik z technicznym backgroundem. Reportaż streetowy zamienił na fotografowanie obiektów muzealnych. Pasjonat Lema i roweru szosowego. Ceni sobie spokój, a z drugiej strony ciężkie brzmienia, które wykorzystuje jako kołysanki dla córeczki.

Dominik Matyas
Dominika Mietelska-Jarecka
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Dominika Mietelska-Jarecka

tel.: +48 (12) 422 18 84 wewn. 32 e-mail: mietelska@mik.krakow.pl

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz duńskiej szkoły ludowej Diget Højskole ved Skagen. Współpracowała z wieloma krakowskimi muzeami. Interesuje się sztuką i kulturą Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Zaangażowana w działalność na rzecz krakowskich społeczności lokalnych.

Dominika Mietelska-Jarecka
Joanna Nowostawska-Gyalókay
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Joanna Nowostawska-Gyalókay

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 32 e-mail: nowostawska@mik.krakow.pl

Absolwentka filologii węgierskiej UJ. Z MIK-iem związana od 2004 roku. W Bibliotece Sztuki MIK prowadziła cykl wykładów „Bratanek Nieznany” poświęcony kulturze Węgrów. W ramach programu „Małopolska Wielu Kultur” przyglądała się mniejszościom narodowym i etnicznym regionu. Od 2010 roku współtworzy zespół Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, które są dla niej płaszczyzną do opowiadania ludziom o ludziach. Fascynują ją podróże, także te całkiem bliskie – w głąb siebie. Lubi gotować i biesiadować z rodziną i przyjaciółmi.

Joanna Nowostawska-Gyalókay
Jolanta Pawełkiewicz-Reich
sekcja finansowo-księgowa

Jolanta Pawełkiewicz-Reich

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 29 e-mail: instytut@mik.krakow.pl

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz SGH. W MIK-u odpowiedzialna za finanse instytucji.

Jolanta Pawełkiewicz-Reich
Monika Rożek
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Monika Rożek

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 24 e-mail: rozek@mik.krakow.pl

Absolwentka Wydziału Pedagogiki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. W MIK-u zasila zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Zajmuje się finansami i sprawami administracyjnymi. Prywatnie przekonana, że wszystko, co się z siebie daje, wraca ze zdwojoną siłą. Chętnie angażuje się w akcje społeczne.

Monika Rożek
Aneta Sitarz
projekty graficzne

Aneta Sitarz

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 30 e-mail: sitarz@mik.krakow.pl

Absolwentka ASP w Krakowie, wydziału Form Przemysłowych. Po latach freelancu osiadła w strukturach MIK-u. W projektowaniu ceni funkcję nad formą i minimalizmem. Miłośniczka zwierzątek (również tych skrzydlatych i pełzających), grzebania w ziemi, dzikiego życia i pozaszlaków. Koneserka surowych krajobrazów i przestrzeni w muzyce.

Aneta Sitarz
Marcin Solarz
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Marcin Solarz

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 49 e-mail: solarz@mik.krakow.pl

W projekcie Wirtualne Muzea Małopolski zajmuje się wizualizacjami trójwymiarowymi. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, od wielu lat zaangażowany w różnego rodzaju projekty 3D. Wolny czas poświęca malarstwu akwarelowemu i rzeźbie.

Marcin Solarz
Katarzyna Strycharz
Sprawy prawne i umowy

Katarzyna Strycharz

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 27 e-mail: strycharz@mik.krakow.pl

Prawniczka, specjalistka z zakresu prawa autorskiego, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Część studiów realizowała w Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Od wielu lat związana z trzecim sektorem. Sercem wierzy w otwartość w instytucjach kultury, wszędzie tam, gdzie to rozsądne i racjonalne. W MIK-u odpowiedzialna za umowy, które stara się tłumaczyć z prawniczego na polski. Mistrzyni logistyki dnia codziennego. Hobbystycznie nocami zbiera liście, gałęzie i szyszki w okolicznych parkach, bo komuś przypomniało się że koniecznie na jutro TRZEBA COŚ przynieść do przedszkola lub szkoły…

Katarzyna Strycharz
Jakub Studziński
Małopolska. Kultura Wrażliwa

Jakub Studziński

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 33 e-mail: studzinski@mik.krakow.pl

Absolwent historii ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z pochodzenia warszawiak, zaś z zamiłowania krakus. Lektor i tłumacz PJM. Od kilku lat działa na rzecz kultury dostępnej, także w ramach projektu „Małopolska. Kultura Wrażliwa”. Uwielbia podróżować, zwiedzać oraz kształcić się (ma za sobą kilka „podyplomówek” i na tym raczej nie poprzestanie). Typowy kociarz.

Jakub Studziński
Alicja Sułkowska-Kądziołka
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Alicja Sułkowska-Kądziołka

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 24 e-mail: sulkowska@mik.krakow.pl

Absolwentka romanistyki (UJ) i romologii (AP). W MIK-u kieruje Regionalną Pracownią Digitalizacji i współtworzy portal Wirtualne Muzea Małopolski.

Alicja Sułkowska-Kądziołka
Wojciech Szczekan
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Wojciech Szczekan

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 49 e-mail: szczekan@mik.krakow.pl

Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Grafik i dizajner. W MIK-u zajmuje się grafiką 3D w projekcie Wirtualne Muzea Małopolski. Jeździ na rowerze cały rok i lubi imprezy MTB. Angażuje się w działania społeczne.

Wojciech Szczekan
Paweł Szelest
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Paweł Szelest

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 49 e-mail: pszelest@mik.krakow.pl

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, od kilkunastu lat realizuje różnorodne projekty trójwymiarowe.

Paweł Szelest
Agnieszka Szewczyk
sekretariat

Agnieszka Szewczyk

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 11 e-mail: instytut@mik.krakow.pl

„Osoba pierwszego kontaktu”, prowadzi sekretariat MIK-u i organizuje pracę biura. Z wykształcenia iberystka, z zamiłowania obserwatorka życia społecznego.

Agnieszka Szewczyk
Marek Antoniusz Święch
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Marek Antoniusz Święch

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 45 e-mail: swiech@mik.krakow.pl

W swoich pracach stara się odzwierciedlić charakter fotografowanego obiektu, korelację z przestrzenią, w którą jest wkomponowany, nastrój, który tworzy. Zainteresowany: poezją konkretną, filmem, gotowaniem.

Martyna Tondera-Łepkowska
redakcja

Martyna Tondera-Łepkowska

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 30 e-mail: lepkowska@mik.krakow.pl

Redaktorka i korektorka, związana z wydawnictwami naukowymi i popularnymi. Miłośniczka literatury faktu, tocząca nierówną walkę z rosnącą pryzmą nieprzeczytanych reportaży. Wierzy, że słowa kształtują rzeczywistość.

Martyna Tondera-Łepkowska
Karolina Tracz
sekcja finansowo-księgowa

Karolina Tracz

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 29 e-mail: tracz@mik.krakow.pl

Absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W Mik-u odpowiedzialna za naliczanie wynagrodzeń pracowników oraz kompleksowe prowadzenie kadr. Prywatnie interesuje się komunikacją intrapersonalną i interpersonalną.

Karolina Tracz
Sebastian Wacięga
Dynamika Ekspozycji

Sebastian Wacięga

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 34 e-mail: waciega@mik.krakow.pl

Facylitator zespołowego planowania strategicznego i tworzenia pomysłów programowych (misja, kierunki rozwoju, edukacja, działania i wystawy muzealne). Współtwórca gier: „Chłopska Szkoła Biznesu” i „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota”. Ukończył studia ekonomiczne i europeistyczne. Obronił doktorat o pomocniczości w lokalnej współpracy. Lubi ciszę i muzykę.

Sebastian Wacięga
Joanna Warchoł
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Joanna Warchoł

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 33 e-mail: warchol@mik.krakow.pl

Menedżerka kultury (SGH) i absolwentka europeistyki (UJ), niepoprawna idealistka, otwarta na ludzi i nowe doświadczenia, czerpiąca dużą radość z rzeczy małych. W MIK-u koordynuje programy związane z promocją województwa.

Joanna Warchoł
Elżbieta Witkowska
porządek i estetyka

Elżbieta Witkowska

tel.: +48 12 422 18 84

Dba o porządek i estetykę w instytucji. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej w miejscu zamieszkania, kultywując zwyczaje i kulturę ludową.

Elżbieta Witkowska
Sebastian Woźniak
Wirtualne Muzea Małopolski - Regionalna Pracownia Digitalizacji

Sebastian Woźniak

tel.: +48 12 422 18 84 wewn. 49 e-mail: wozniak@mik.krakow.pl

Absolwent kulturoznawstwa UJ. Lubi kotowate, ma szynszyle, uczy się cierpliwości (od swoich dzieci).

Sebastian Woźniak