Publikacje

Kultura od każdej strony

Publikujemy efekty naszych badań i doświadczeń oraz teksty autorów, których idee nas inspirują.

Znajdziecie tutaj raporty i rekomendacje dotyczące bieżących wyzwań w kulturze, tytuły poświęcone historii, tradycji i edukacji kulturalnej (w tym materiały dla nauczycieli) oraz rozważania na temat kultury we współczesnym świecie.

Wydajemy ponadto edukacyjne gry planszowe inspirowane Małopolską. Jesteśmy też wydawcą kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”.

autoportret

Autoportret Ścieżki materiałów nr 4/2023

Nowy numer „Autoportretu” już w sprzedaży! W [83] zajęliśmy się materiałami budowlanymi i ich oddziaływaniem na środowisko.

książki

Stos książek, najwyższa ustawiona pionowo, aby widać było okładkę ze zdjęciem nastolatki podziwiającej małe dzieło sztuki na postumencie

Nastolatki i sztuka

Nastolatki i sztuka to propozycja dla wszystkich, którzy w codziennej pracy z młodzieżą wykorzystują sztukę lub dopiero planują takie działania. Edukacja artystyczna, realizowana zarówno w szkołach, jak i szeroko pojętym sektorze…

materiały edukacyjne

Okładka publikacji z zabawną ilustracją przedstawiającą kilka osób, jedna na wózku inwalidzkim, druga skacze z gitarą

Inkluzywna kulturrra

Od kilku lat przyglądamy się z różnych stron, w jaki sposób instytucje otwierają się na potrzeby swojej publiczności, jak z nią pracują, czego się uczą, a czego jeszcze powinny się dowiedzieć. Z naszych doświadczeń, a przede wszystkim rozmów z innymi pracownikami zajmującymi się dostępnością w instytucjach kultury narodziła się najnowsza publikacja Kultury Wrażliwej.

CO NOWEGO