Publikacje

Kultura od każdej strony

Publikujemy efekty naszych badań i doświadczeń oraz teksty autorów, których idee nas inspirują. Wszystkie nasze publikacje udostępniamy bezpłatnie.

Znajdziecie tutaj raporty i rekomendacje dotyczące bieżących wyzwań w kulturze, tytuły poświęcone historii, tradycji i edukacji kulturalnej (w tym materiały dla nauczycieli) oraz rozważania na temat kultury we współczesnym świecie.

Wydajemy ponadto edukacyjne gry planszowe inspirowane Małopolską. Jesteśmy też wydawcą kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”.

materiały edukacyjne

Ilustrowana okładka publikacji wyświetlona na ekranie tabletu

To nie może być niemożliwe. 8 rozmów o wzmacnianiu dziecięcej sprawczości

Jak dać dzieciom przestrzeń do rozwoju, a przy tym samemu zachować równowagę? Niezwykły dwugłos o wyzwaniach nie tylko w edukacji kulturowej.

książki

Stos książek "Dzieci i sztuka" z fotografią dziecka oglądającego rzeźbę na okładce

Dzieci i sztuka

Dzięki tej książce skutecznie wprowadzisz dziecko w świat sztuki – dawnej i współczesnej! A wszystko w zgodzie z naturalnymi etapami rozwoju, zdolnościami i potrzebami dzieci.

raporty

Kolorowa ilustracja z kosmonautą z chmurami odbijającymi się w wizjerze kasku

Wolontariat w instytucjach kultury

Przedstawiamy wnioski z badania na temat wolontariatu nowego typu – z perspektywy instytucji kultury i z punktu widzenia młodych osób. Sprawdź, co zrobić, by współpraca była korzystna dla obu stron.

CO NOWEGO