Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstały z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane są przez Małopolski Instytut Kultury. Co roku, podczas dwóch majowych weekendów, można nieodpłatnie zwiedzić kilkanaście wybranych obiektów, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie w tym celu, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących. Wśród udostępnianych zabytków znajdują się obiekty mało znane lub na co dzień niedostępne, pozostające często w rękach prywatnych.

Zależy nam, aby prezentacji wybranych zabytków towarzyszył fachowy, interesujący i oryginalny w formie komentarz, który nie tylko opisuje, ale również odkrywa historię Małopolski. Wybieramy najciekawsze tematy związane z prezentowanymi obiektami i wokół nich budujemy program wydarzenia.

Portal dnidziedzictwa.pl pokazuje wszystkie zabytkowe obiekty, które pojawiły się w dotychczasowych edycjach wydarzenia. Można tu znaleźć opisy zabytków, mapy z ich lokalizacją, fotografie, przewodniki i obszerną bibliografię. Zapraszamy do poznawania Małopolski i aktywnego uczestnictwa w kolejnych Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego.

 

 

Do:

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

zobacz serwis Dni Dziedzictwa

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności