Zapraszamy do przyjrzenia się strategiom, dzięki którym dzieci będą chciały uczestniczyć w naszych zajęciach, a my nie zwariujemy od ich pomysłów, ani nie zniechęcimy się z powodu ich braku.
Kiedy?
26 września 2018 r. (środa), godz. 10.00–17.00
Gdzie?
Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków
Dla kogo?
Dla animatorów kultury, nauczycieli, edukatorów muzealnych, bibliotekarzy, instruktorów artystycznych – wszystkich tych, którzy pracują lub chcą pracować z dziećmi w wieku szkolnym.
Podczas szkolenia:
- Zawiążemy Tymczasową Grupę Wsparcia dla tych, którzy chcą zrozumieć i porozumieć się z dziećmi, ale miewają z tym czasami problemy;
- Zbadamy, jakie są potrzeby, a jakie oczekiwania dzieci wobec naszej pracy;
- Pokażemy, jak budować nasze zajęcia/projekty, tak żeby dzieci w nich uczestniczyć;
- Przedstawimy narzędzia diagnozy zainteresowań dzieci oraz ewaluacji pracy z dziećmi i omówimy najważniejsze elementy procesu grupowego, w którym uczestniczą dzieci.
Prowadząca:
Weronika Idzikowska – animatorka społeczna i kulturowa, pedagożka kultury. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie certyfikacyjne dla trenerów Familylab Polska. Współpracuje m.in. z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. Współautorka podręcznika dla animatorów kultury i nauczycieli pt. „Projektuj z dziećmi! Edukacja kulturowa w praktyce”. W działaniach, które proponuje, inspiruje się podejściem pedagogicznym duńskiego terapeuty rodzinnego i pedagoga, Jespera Juul’a, wartościami obecnymi w procesie Porozumienia bez Przemocy oraz odwołuje się do własnych doświadczeń w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.
Jak się zgłosić na szkolenie?
Proszę wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i podpisany przesłać jako skan na adres: szkolenia@mik.krakow.pl do 20 września 2018 r. Maksymalna liczba uczestników szkolenia – 20 osób.
Koszt szkolenia wynosi 100 PLN brutto od osoby.
Informacji udziela Anna Miodyńska: szkolenia@mik.krakow.pl, +48 604 104 443