Szkolenia

Zapraszamy na nasze szkolenia

Wspieramy rozwój kadr kultury: animatorek, bibliotekarzy, muzealników, edukatorek i nauczycieli, przyjaciół dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz pracowników i pracownic instytucji kultury.

Regularnie prowadzimy szkolenia i warsztaty w ramach realizowanych programów, służących rozwojowi i profesjonalizacji sektora kultury w
Małopolsce. Organizujemy też webinary – szkolenia online, których część w postaci nagrań znajdziecie na tej stronie.

Tematy szkoleń ustalamy z osobami pracującymi w instytucjach kultury. Pytamy o oczekiwania i potrzeby. Bierzemy też pod uwagę aktualne programy grantowe oraz trendy lokalne i globalne. Sprawdź, co teraz oferujemy!

Oferta dla instytucji

Zapraszamy muzea i inne instytucje zajmujące się dziedzictwem do udziału w kursach, szkoleniach i konsultacjach. Proponujemy także wsparcie w tworzeniu długofalowych strategii rozwoju instytucji.

 

Kursy

Jako certyfikowani trenerzy organizacji Interpret Europe, wykorzystując doświadczenie MIK-u we współpracy z muzeami, oferujemy dwa rodzaje pięciodniowych certyfikowanych kursów opartych na metodyce interpretacji dziedzictwa. Są to kursy dotyczące oprowadzania („Być jak cicerone…”) oraz pisania o dziedzictwie („Dać rzeczy słowo…”).

Każdy kurs trwa 40 godzin i obejmuje teorię interpretacji dziedzictwa oraz wiele ćwiczeń praktycznych, a jego ukończenie potwierdzone jest certyfikatem sieci Interpret Europe. Uczestnicy kursu otrzymują kompleksową wiedzę i wzbogacają swoje kompetencje w oprowadzaniu lub tworzeniu takich opisów obiektów, które pobudzają zwiedzających do własnych odkryć i wspierają budowanie indywidualnych relacji z dziedzictwem.

 

Szkolenia

Oferujemy także krótsze, dwu- i trzydniowe szkolenia, również w wersji online – obejmują one wstęp do interpretacji dziedzictwa i wprowadzają narzędzia pracy w nurcie interpretacyjnym, przydatne w pracy przewodnika lub przy tworzeniu opisów obiektów.

 

Konsultacje

Często słyszymy od uczestników naszych szkoleń, że brakuje im dodatkowych głów do współpracy i konsultowania pomysłów. Odpowiadając zatem na indywidualne potrzeby instytucji, prowadzimy także konsultacje – wsparcie w tworzeniu koncepcji wystaw, ścieżek edukacyjnych, opisów eksponatów lub pomysłów na nowe aktywności dla zwiedzających. 

 

Strategia rozwoju

Zapraszamy również do współpracy instytucje, które zastanawiają się nad nową misją i wizją lub szukają nowych kierunków rozwoju czy sposobów na skuteczniejsze i bardziej satysfakcjonujące działania. W ramach takich dłuższych procesów twórczych proponujemy wspólny, moderowany przez nas namysł, zakończony przygotowaniem dokumentu, który wspiera realizację przyjętych rozwiązań i kierunków.

 

Do korzystania z naszej oferty zapraszamy poprzez ogłoszenia na stronie głównej MIK-u, wysyłamy także informacje mailowe. Jeśli chcesz otrzymać bezpośrednio informacje o naszych kursach i szkoleniach, prosimy o kontakt.