Aspiracje i potrzeby kulturowe młodzieży gimnazjalnej z gminy Babice

Projekt GimBlogBaBice

Projekt GimBlogBaBice przygotowany przez młodzież z gminy Babice (przy wsparciu GOKiS-u Babice oraz MIK-u) otrzymał wsparcie finansowe w ramach Programu „Młodzież w działaniu”. Celem tego projektu jest uruchomienie bloga, który stanie się sieciowym narzędziem do prowadzenia lokalnego dziennikarstwa obywatelskiego. Młodzież weźmie udział w warsztatach poświęconych pracy zespołowej, dziennikarstwu, kreatywności oraz obsłudze narzędzi internetowych.
Projekt jest jednym z efektów współpracy MIK-u oraz Gminy Babice przy opracowywaniu raportu na temat potrzeb i aspiracji kulturowych młodzieży gimnazjalnej z Babic. W rozmowach z gimnazjalistami często pojawiał się wątek braku współpracy pomiędzy młodzieżą a dorosłymi oraz wzajemnym niezrozumieniu potrzeb. Blog w zamierzeniu gimnazjalistów ma się stać miejscem dialogu i informowania o aktywności młodzieży (bo podobno oni „nic nie robią”).
Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby się zaangażować w ten projekt (wspomóc go dziennikarsko, fotoreportersko, organizacyjnie).
Zapraszamy na stronę!