Małe i duże wystawy, kolekcje oraz zbiory, to nie tylko domena muzeów. Prezentacje dzieł lokalnych twórców, rysunków dzieci, zdjęć czy rękodzieła ludowego bardzo często pojawiają się w przestrzeniach domów kultury, świetlic czy bibliotek. Tworzenie ekspozycji to zarazem wyzwanie i szansa. Dobra wystawa jest nie tylko punktem programu kulturalnego, ale też przestrzenią spotkania i edukacji. Czasem już samo wspólne wymyślanie i budowanie ekspozycji to przygoda angażująca jej przyszłych odbiorców.
Podczas tego warsztatu:
- zaprezentujemy metody i techniki pracy przydatne przy tworzeniu ekspozycji w nie muzealnych instytucjach kultury,
- wspólnie zastanowimy się, jak organizować ciekawe wystawy pomimo braku rozbudowanych technik ekspozycyjnych czy środków na bogate aranżacje,
- pokażemy, jak najlepiej wykorzystać treści płynące z prezentowanych obiektów i jak sprawić, by wystawa była wyjątkowym wydarzeniem dla naszych odbiorców,
- pomożemy wypracować wstępne scenariusze wystaw, które zamierzają u siebie zrealizować uczestnicy warsztatów.
Zapraszamy grupy (od 2 do 4 osób). Wskazane, aby były to osoby, które wspólnie zamierzają przygotować swój projekt wystawy. Minimalna liczba grup na warsztatach: 4, maksymalna: 6.
Warsztaty prowadzi:
Piotr Idziak, absolwent kierunku polityka rozwoju obszarów wiejskich Europy na UMK w Toruniu, Akademii Innowatorów Społecznych stowarzyszenia ASHOKA oraz etnologii na UJ. Współpracuje przy tworzeniu wsi tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Aktor Teatru Figur Kraków. Animator teatru cieni, żongler, monocyklista, badacz gier i zabaw. Zgłębia tajemnice małopolskich muzeów i poszukuje dla nich miejsca w gospodarce kreatywności.
CENA:
Koszt udziału w szkoleniu to, niezależnie od liczby osób w grupie (od 2 do 4), 300 PLN/grupę. Płatność na podstawie otrzymanej podczas warsztatów faktury.
ZGŁOSZENIA:
Prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych do 21 lutego 2014 r., na adres: miodynska[at]mik.krakow.pl.