W ramach projektu „Sztuka życia” zapraszamy na kolejne warsztaty. Tym razem porozmawiamy o emocjach – o wsłuchiwaniu się we własne emocje i te innych ludzi. O opisywaniu ich i ujawnianiu. O doświadczaniu emocji w relacji z drugą osobą, stawianiu granic i asertywnym mówieniu „tak”.
Warsztat 1.
„Kontakt. Jak być w relacji?” – słuchanie/ujawnianie emocji/przyjmowanie emocji/potrzeby.
To warsztat o tym, jak być w relacji opartej na autentycznej obecności, opisywanej i praktykowanej przez psychologa i terapeutę Carla Rogersa. Warunkami takiej relacji są: spójność, akceptacja i empatia. Kiedy jesteśmy spójni, doświadczamy siebie w relacji z drugą osobą i możemy ją budować w oparciu na autentyczności. Tu pojawia się kolejne wyzwanie – doświadczanie siebie to kontakt ze swoimi emocjami, umiejętność nazywania ich i… ujawniania.
Do zwiększania świadomości, złożoności emocjonalnej, musimy kontaktować się z potrzebami i przyglądać się im w dialogu z drugą osobą lub grupą. Sprzyja temu uważne i empatyczne słuchanie, które można włączyć do swoich nawyków komunikacyjnych.
Warsztat 2.
„Kontrakt. Jak rozmawiać o potrzebach i umawiać się na wspólną pracę?” – praca z potrzebami/praca z granicami/dojrzała empatia/asertywność na tak.
To warsztat o tym, jak świadomość emocji i potrzeb może wspierać relację dwojga ludzi oraz umożliwiać umawianie się na to, jak ta relacja może wyglądać i rozwijać się. Kontrakt buduje podmiotowe relacje, które sprzyjają zwiększaniu poczucia własnej wartości oraz odpowiedzialności. Aby kontrakt i zmiany kontraktu były faktyczną umową, potrzebujemy dojrzałej empatii do stawiania granic i asertywnego mówienia „tak” temu, czego potrzebujemy, co czujemy.
Na warsztaty zapraszamy w terminach 19 (warsztat 1) i 26 (warsztat 2) kwietnia – wypełnij formularz
lub 21 (warsztat 1) i 28 kwietnia (warsztat 2) – wypełnij formularz
W związku z ograniczoną liczbą miejsc (do 12 osób w grupie) prosimy o przemyślane zapisy. Zapisujemy się na na dwa warsztaty w jednym z wybranych terminów:
grupa I – 19 i 26 kwietnia
grupa II – 21 i 28 kwietnia.
W przypadku gdy wiesz, że nie będziesz mógł/mogła być obecna, poinformuj nas o tym – na liście rezerwowej chętni czekają na miejsca :)
Przemek Dziewitek
Jestem trenerem, facylitatorem, edukatorem, z wykształcenia pedagogiem i pracownikiem socjalnym. W swojej pracy korzystam z dorobku i doświadczeń psychologii humanistycznej i pozytywnej oraz Metody TROP, by wspierać edukację i rozwój osób dorosłych.
Jestem również absolwentem: Akademii TROP – specjalizacja coachingowa, Szkoły Trenerów STOP, Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Szkoły Moderatorów Stowarzyszenia Szkoła Liderów.
Pracuję w modelu sytuacji edukacyjnej, rozwijanym przez ostatnie 40 lat przez Jacka Jakubowskiego.
Jestem również trenerem pracującym w zespole Grupy TROP.
Prowadzę warsztaty i sesje edukacji indywidualnej, zarówno na żywo, jak i on-line. Wspieram osoby w rozwoju kompetencji podnoszących jakość współpracy: inteligencji emocjonalnej, empatycznego słuchania, komunikacji opartej na empatii, partycypacyjnych metod zarządzania.
Specjalizuję się w tematyce Autentyczności, która stanowi bazę dla budowania zdrowych relacji i osiągania spełnienia, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Więcej o mnie na mojej stronie: praute.pl