Nowy Targ – pejzaże nowotarskie

nowy targ plakat (Large)Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza 11 marca 2016 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Nowy Targ – pejzaże nowotarskie ze zbiorów MOK.

Ekspozycja wpisująca się w obchody Roku Jubileuszowego 670-lecia lokacji Miasta Nowego Targu, ukazuje pejzaże i kompozycje związane z naszym miastem. Składa się na nią malarstwo olejne, akrylowe i akwarele. Są to prace wykonane w okresie od początku lat 80-tych XX wieku do dnia dzisiejszego. Tworzyli je artyści związani z amatorską grupą plastyczną „Wizja” oraz Laboratorium Sztuki działających przy ośrodku, a także malarze biorący udział w plenerach i konkursach. Kolekcja pochodzi ze zbiorów nowotarskiego MOK-u. Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy, na której będziemy mogli zobaczyć nasze Miasto okiem artysty dawniej i dziś. Kuratorem wystawy jest Gabriel Wolski.