Aktualności

Fenomenalne odkrycia: biegi

O Kamilu Bąblu i jego rekordzie pobitym podczas 14. Cracovia Maraton, o atrakcyjnych trasach biegowych wokół Krakowa, a także o najciekawszych oraz najtrudniejszych biegach w regionie przeczytacie w najnowszym wydaniu Małopolski To Go. Od tego numeru zmienia się częstotliwość ukazywania się pisma: opowieści o kolejnych małopolskich fenomenach spodziewajcie się co drugi czwartek. Rozpoczynamy bardzo aktywnie – tematem, który bliski jest zapewne bardzo wielu spośród Was: bieganiem. A wszystko za sprawą Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w najbliższy weekend w Krynicy-Zdrój i Muszynie.

Kamil Bąbel ukończył krakowski maraton jako ostatni z zawodników. Przebiegnięcie 42 km i 159 m zajęło mu 5 godzin, 59 minut i 28 sekund. Brakowało tylko 32 sekund, by przekroczył limit czasowy i został zdyskwalifikowany. Mimo to bieg Kamila został uznany za ogromny sukces. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego, przeczytajcie artykuł Katarzyny Kobylarczyk zatytułowany Tyłem, ale do przodu.

Wszyscy znają najpopularniejsze trasy biegowe w Krakowie: Błonia, Planty, Bulwary Wiślane czy Zakrzówek. A gdyby tak spróbować swoich sił w nowych, być może nieznanych Wam dotąd miejscach? W artykule Zielone trasy biegowe wokół Krakowa przedstawiamy trzy takie propozycje.

Przygotowaliśmy także subiektywny przegląd biegów organizowanych jesienią w Małopolsce – wybraliśmy najciekawsze i podzieliliśmy je na kategorie tematyczne. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy na www.malopolskatogo.pl!