spacery

spacery

Małopolski Instytut Kultury jest organizatorem spacerów, wycieczek i objazdów, które umożliwiają bliższe poznanie dziedzictwa kulturowego Krakowa i Małopolski. Tematyka tych eksploracji jest bardzo zróżnicowana, a powstają one przy wsparciu ze strony profesjonalistów-przewodników. Udział w przygotowywanych przez nas spacerach jest nierzadko jedyną szansą na wejście do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, a także zetknięcie się z mało znaną historią Małopolski.

Spacery organizowane są najczęściej przy okazji innych przedsięwzięć realizowanych przez MIK, na przykład Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, działalności portalu Małopolska To Go oraz w sezonie jesiennym. Udział w spacerach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc często wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

„Spaceruj poWoli!”

Zapraszamy na cykl spacerów, pokazujących Wolę Justowską z różnych punktów widzenia.

„Spaceruj poWoli!”: Łowcy mamutów i neandertalczycy – spacer archeologiczny z dr. Jackiem Górskim.

Miejsce zbiórki: punkt informacji MIK

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 14.00, na miejscu zbiórki prosimy stawić się 15 minut wcześniej

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Zapraszamy na archeologiczny spacer śladem łowców mamutów i neandertalczyków. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasy, kiedy lato trwało 2 miesiące, a temperatura nie przekraczała 10 stopni.

„Spaceruj poWoli!”: Modernistyczna Wola – spacer architektoniczny z dr. Michałem Wiśniewskim

Miejsce zbiórki: punkt informacji MIK

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 15.00, na miejscu zbiórki prosimy stawić się 15 minut wcześniej

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Ikoną Woli Justowskiej jest renesansowa Willa Decjusza, mniej znane jest nowoczesne i współczesne dziedzictwo architektoniczne dzielnicy. Podczas spaceru dr Michał Wiśniewski postara się o nich opowiedzieć.

„Spaceruj poWoli!” – Wola Justowska – miejsca, ludzie, historie – spacer wirtualny z Krzysztofem Jakubowskim

Gdzie: sala konferencyjna Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 16.00

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Wola Justowska kojarzy nam się przede wszystkim z Willą Decjusza i Lasem Wolskim. Tymczasem dzielnica ta kryje w sobie wiele innych miejsc i niezwykłych historii. O najbardziej charakterystycznych  z nich opowie nam podczas wirtualnego spaceru miłośnik zabytków Krakowa i mieszkaniec Woli –  Krzysztof Jakubowski.

powiązane treści

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności