Piknikuj do Woli!

W styczniu 2016 roku Małopolski Instytut Kultury w Krakowie przeniósł się do nowej siedziby na Wolę Justowską. Chcielibyśmy oficjalnie rozpocząć działalność w nowej lokalizacji, dlatego zapraszamy mieszkańców dzielnicy, a także przyjaciół MIK-u i wszystkich Małopolan do udziału w wydarzeniu: „Piknikuj do Woli!”.

Kiedy: 19 czerwca 2016 roku, godz. 12.00-17.00

Gdzie: Kraków, ul. 28 lipca 1943 17c (otoczenie nowej siedziby Małopolskiego Instytutu Kultury)
Zobacz wydarzenie na facebooku

Program

„Spaceruj poWoli!”

Małe Najedzeni Fest! Małopolskie

Informacje praktyczne

Regulamin wydarzenia

Piknikuj
do Woli!

Program

12.00-17.00 Piknik (Małe Najedzeni Fest! Małopolskie)

12.00-17.00 Strefa dziecięca

Strefa dziecięca będzie się rządzić swoimi prawami: będziemy głośno biegać, szybko krzyczeć, leniwie skakać i leżeć do utraty tchu. Rozegramy turnieje dawnych gier podwórkowych, najodważniejsi spróbują swoich sił w brawurowym surwiwalu parkowym, przygotujemy własne karty do gry w memory i klocki domina, wspólnie zastanowimy się, co to znaczy być Małopolanką i Małopolaninem oraz zbudujemy finezyjną instalację tematyczną na pobliskiej polanie. Będą też balony, naklejki i wiele innych prezentów!

14.00 „Spaceruj poWoli!”: Łowcy mamutów i neandertalczycy – spacer archeologiczny z dr. Jackiem Górskim, zbiórka: punkt informacji MIK

15.00 „Spaceruj poWoli!”: Modernistyczna Wola – spacer architektoniczny z dr. Michałem Wiśniewskim, zbiórka: punkt informacji MIK

16.00 „Spaceruj poWoli!”: Wola Justowska – miejsca, ludzie, historie – spacer wirtualny* z Krzysztofem Jakubowskim, miejsce: punkt informacji MIK

*Na „realny” spacer po najciekawszych miejscach Woli Justowskiej zapraszamy 26 czerwca o godzinie 11.00. Zbiórka przed budynkiem Małopolskiego Instytutu w Krakowie (ulica 28 lipca 1943 17c).

„Spaceruj poWoli!”

Zapraszamy na cykl spacerów, pokazujących Wolę Justowską z różnych punktów widzenia.

„Spaceruj poWoli!”: Łowcy mamutów i neandertalczycy – spacer archeologiczny z dr. Jackiem Górskim.

Miejsce zbiórki: punkt informacji MIK

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 14.00, na miejscu zbiórki prosimy stawić się 15 minut wcześniej

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Zapraszamy na archeologiczny spacer śladem łowców mamutów i neandertalczyków. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasy, kiedy lato trwało 2 miesiące, a temperatura nie przekraczała 10 stopni.

„Spaceruj poWoli!”: Modernistyczna Wola – spacer architektoniczny z dr. Michałem Wiśniewskim

Miejsce zbiórki: punkt informacji MIK

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 15.00, na miejscu zbiórki prosimy stawić się 15 minut wcześniej

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Ikoną Woli Justowskiej jest renesansowa Willa Decjusza, mniej znane jest nowoczesne i współczesne dziedzictwo architektoniczne dzielnicy. Podczas spaceru dr Michał Wiśniewski postara się o nich opowiedzieć.

„Spaceruj poWoli!” – Wola Justowska – miejsca, ludzie, historie – spacer wirtualny z Krzysztofem Jakubowskim

Gdzie: sala konferencyjna Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie

Kiedy: 19 czerwca 2016 r., godz.: 16.00

Czas trwania: około 2 godziny

Rejestracja: nie obowiązuje

Wola Justowska kojarzy nam się przede wszystkim z Willą Decjusza i Lasem Wolskim. Tymczasem dzielnica ta kryje w sobie wiele innych miejsc i niezwykłych historii. O najbardziej charakterystycznych  z nich opowie nam podczas wirtualnego spaceru miłośnik zabytków Krakowa i mieszkaniec Woli –  Krzysztof Jakubowski.

Małe Najedzeni Fest! Małopolskie

Zapraszamy na piknik i małą edycję festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Małopolskie – zabierzcie ze sobą koce i piknikowe koszyki. Te ostatnie na zakupy, bo o wasze brzuchy zatroszczą się wystawcy małej edycji kulinarnego festiwalu Najedzeni Fest!

Możecie się spodziewać dań zarówno z Małopolski, jak i z dalekich zakątków świata, ale przygotowanych po małopolsku. Kulinarne mariaże połączą Podhale ze słonecznymi Włochami i Hiszpanią. Oliwki Etc. podadzą grillowane moskole z oliwkową tapenadą, bajgle posmarują pesto z rukoli z kawałkiem bundzu prosto z kultowego podgórskiego Targu Pietruszkowego i suszonymi pomidorami. Poco Loco sięgnie jeszcze dalej: małopolskie akcenty pojawią się w daniach kuchni meksykańskiej.

Co jeszcze? Do sałatki trafi fasola piękny jaś, a cieciorka w hummusie od Amamamusi wystąpi w towarzystwie suski sechlońskiej, kapusty charsznickiej, czosnku niedźwiedziego i łąckich jabłek. Spróbujecie wspaniałego wędzonego pstrąga ojcowskiego, ale też burgerów Red Beef Burgera i maczanki krakowskiej ze słynnego food trucka Andrus z krakowskiego Kazimierza. Restauracja Villa Decius przygotuje grillowane kiełbasy oraz sezonowy chłodnik i botwinkę. Do tego pierogi z Fantazji Pierogów, sery, pieczywo… Będziecie się też mogli ostatecznie przekonać, czy wolicie bajgle, czy może jednak obwarzanki.

Na deser: wspaniałe lody Donizetti (mamy nadzieję na kolaborację Donizetti – cydry Smykan!), tarty z rabarbarem lub truskawkami, małe Pavlove, masa innych słodkości od La Baguette i kapitalne miody Morawskich.

Do picia natomiast – obok cydrów Smykan, małopolskich win czy piw z tarnowskiego browaru Trzech Kumpli – zaserwujemy Wam tłoczone soki Pawłowskich, kawę z krakowskiej palarni Kelleran, ziołowe napary i wodę mineralną z Głogoczowa.

I uwierzcie nam: to naprawdę nie wszystko!

Spędźcie z nami cudownie leniwą niedzielę na Woli!

Informacje praktyczne

Na spacery nie obowiązuje rejestracja.

Pamiętajcie o zabraniu koszy piknikowych i kocy.

Czworonożnych przyjaciół prowadzimy na smyczy.

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej lub przyjazdu na rowerze – organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych.

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności