W środę, 18 kwietnia, o godzinie 18.00 w Kinie Kosmos w Katowicach odbędzie się debata „Oburzeni” w ramach cyklu debat „Tygodnika Powszechnego” i Kina KOSMOS Myślenie na żywo.

Określają się hasłem: „Zjednoczeni dla globalnej zmiany”, a ich biblią stała się broszura francuskiego weterana wojennego Stephane’a Hessela „Oburzajcie się!”. Fala „oburzonych” przelała się przez świat w ostatnim czasie dając świadectwo głębokiego kryzysu, w jakim znajduje się polityka ekonomiczna. Ludzie, głównie młodzi, stworzyli ruch domagający się reakcji światowych przywódców na drastyczne nierówności społeczne i brak perspektyw. Czy to chwilowy ruch nowej kontestacji znudzonych i rozkapryszonych dzieci opływającego w dobrobyt Zachodu, czy też reakcja „skrzywdzonych i poniżonych” wołających o sprawiedliwość społeczną i sprzeciwiających się dyktatowi finansistów, bankierów i polityków? (źródło: Silesia Film)

W debacie udział wezmą: prof. Jan Hartman, Piotr Laskowski, Jakub Majmurek, prof. Tadeusz Sławek, a spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Jankowicz, redaktor Tygodnika Powszechnego.
Obowiązują wejściówki (do otrzymania w kinie Kosmos). Serdecznie zapraszamy!
A kto jest chętny zobaczyć, jak prof. Jan Hartman pisze o kulturze, zapraszamy do lektury publikacji MIK-u Strategie dla kultury. Kultura dla rozwoju.
[field name=multimedia]