Fot. Jerzy Górecki / Pixabay, CC0

VI Konkurs plastyczny i stron WWW dla młodzieży „Skarby Małopolski”

VI Konkurs plastyczny i stron WWW dla młodzieży „Skarby Małopolski”

9 marca 2009 r. minął termin nadsyłania prac plastycznych wykonanych przez uczniów i scenariuszy zajęć przygotowanych przez nauczycieli.  Jury odpowiedzialne za ocenę prac plastycznych, w składzie: Agnieszka Buława-Orłowska – artysta plastyk, projektantka grafiki użytkowej; Marcin Klag – artysta plastyk, projektant grafiki użytkowej; Katarzyna Dzigańska – koordynator konkursu; Piotr Witosławski – artysta plastyk, projektant, fotograf oraz jury oceniające scenariusze zajęć, w składzie: Łucja Piekarska-Duraj – antropolog społeczny, koordynatorka programu „Laboratorium” w Małopolskim Instytucie Kultury; Justyna Masłowiec – koordynator Zespołu ds. Edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie;  Aleksandra Rzońca – doradca edukacyjny, historyk sztuki, pedagog, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

nagrody za prace grupowe

I nagroda
„Jadą wozy kolorowe, czyli Romowie w pejzażu Tarnowa” Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie

II nagroda ex aequo
„Znaki mojego miasta”
Zespół Szkół nr 1 w Bobowej

„Skrzydlaty malarz przeszłości – trzy kultury, jedno miejsce”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach

III nagroda
„Z psem przez wieki”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwanowicach

wyróżnienia
„Drzewa pomnikiem czasu”
Publiczne Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Krzeszowicach

„Okna historii II”
Zespół Szkół w Szymbarku – Gimnazjum

nagrody indywidualne

I nagroda
„Człowiek-lotnik”
Kinga Rodacka, Marek Necio
Zespół Szkół w Ropicy Polskiej

II nagroda
„Dźwięk historii”
Natalia Skałka, Marta Matoga
Zespół Szkół w Świątnikach Górnych

ponadto przyznano wyróżnienia w postaci zakwalifikowania prac plastycznych na wystawę

„Kany tyn cas”
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej

„Latarnia żywych”
Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie

„Ze świętym Onufrym po ziemi małopolskiej”
Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie

„Koło młyńskie”
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach – Gimnazjum nr 1

„Tryptyk cisowego drzewa”
Zespół Szkół w Lanckoronie

„Czara wspomnień”
Joanna Wiencko, Paulina Pałubniak
Zespół Szkół w Ropicy Polskiej

„Mozaika”
Karolina Smołkowicz, Marcin Jedlecki, Krzysztof Kraus
Zespół Szkół w Ropicy Polskiej

„Inkowie na zamku w Niedzicy”
Dominika Węglarz, Karolina Nowak, Agnieszka Roszko, Izabela Gąsienica
Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy

„Skrzynia wspomnień”
Sylwia Przetocka, Gabriela Pabian
Zespół Szkół w Świątnikach Górnych

„Lampa wspomnień”
Natalia Lasek
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach – Gimnazjum nr 1

nagrodzone scenariusze warsztatowe

I nagroda
„Znaki mojego miasta”
Małgorzata Molendowicz, Aleksandra Sokołowska
Zespół Szkół nr 1 w Bobowej

II nagroda
„Paleta czasu”
Ewa Kłusek, Teresa Przeklasa
Publiczne Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu

III nagroda
„Kany tyn cas”
Magdalena Kostrzewa-Smreczak, Marian Smreczak
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej

wyróżnienia
„Przywrócony do życia”
Monika Trzebuniak, Zofia Hyleńska
Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach – Gimnazjum nr 1

„W trosce o życie i miłość –  czyli refleksja nad wartościami współczesnego człowieka”
Marta Pilch, Wojciech Budziło
Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

Wernisaż wystawy odbył się 15 maja o godz. 12.00 w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Fotorelacja z wernisażu

Wystawa potrwa do 24 maja 2009 r.

Kontakt:

mail  Katarzyna Dzigańska
tel. +48 (012) 422 18 84 w. 18

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 Lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności