Jak interpretować, udostępniać i pracować z dziedzictwem? Jak komunikować się z odbiorcami? Odpowiedzi na te pytania dostarczy projekt „Cicerone” – cykl seminariów dla kadr kultury, który rozpoczyna się pod koniec kwietnia.

Już 23 kwietnia zapraszamy na pierwszy z pięciu wykładów, a 24 i 25 kwietnia na pierwsze warsztaty dotyczące interpretacji dziedzictwa, które odbędą się w sąsiadującym z Małopolskim Instytutem Kultury zespole pałacowo-parkowym Willa Decjusza w Krakowie.

Cicerone to cykl seminariów dla kadr kultury, na który składają się warsztaty (obowiązują zapisy) i otwarte wykłady, prowadzone przez uznanych na arenie międzynarodowej zagranicznych ekspertów z zakresu interpretacji i udostępniania dziedzictwa.

Wykład i warsztaty Od faktów do znaczenia mają na celu przybliżenie zagadnienia interpretacji dziedzictwa i wskazanie jej korzeni. Thorsten Ludwig, dyrektor Interpret Europe, pokaże, jak przy użyciu konkretnych narzędzi pomagać ludziom nawiązywać relację z dziedzictwem, inspirować i pobudzać ich kreatywność oraz skłaniać do refleksji.

Szczegóły dotyczące projektu znaleźć można na stronie http://mik.krakow.pl/cicerone.

str_cicerone_baner_600_300 (2)-min