Zespół Zadaniowy ds. opracowania programu rozwoju bibliotek pedagogicznych Województwa Małopolskiego

Zarządzeniem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy został powołany Zespół Zadaniowy ds. opracowania programu rozwoju bibliotek pedagogicznych Województwa Małopolskiego (Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, w Nowym Sączu i Tarnowie).

Zadaniem Zespołu będzie przygotowanie i zaproponowanie programu rozwoju bibliotek pedagogicznych Województwa Małopolskiego, w tym w szczególności rozwiązań organizacyjnych, systemowych i finansowych oraz zmian funkcjonowania sieci bibliotek pedagogicznych w Małopolsce z uwzględnieniem ich informatyzacji, digitalizacji i unowocześnienia zbiorów przy wykorzystaniu środków europejskich w nowym okresie programowania. (źródło: ZARZĄDZENIE Nr 36/2012 MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO z dnia 30 kwietnia 2012 roku)

W skład zespołu weszli:

  • Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego (jako przewodniczący),
  • Grzegorz Biedroń – członek Komisji Edukacji, Kultu Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego,
  • Małgorzata Madej – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM,
  • Jarosław Chodźko – Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie,
  • Małgorzata Palimąka- Kierownik Zespołu ds. Monitorowania Jakością w Edukacji i Nauce w Departamencie Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego –Sekretarz Zespołu Zadaniowego.

Powołanie takiego zespołu było postulatem Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu
i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego:

Radni dyskutowali także o sytuacji Bibliotek Pedagogicznych w Województwie pod kątem budowy ich sieci a także informatyzacji i unowocześnienia zbiorów. W wyniku podjętej dyskusji zawnioskowano do Zarządu Województwa Małopolskiego o rozważanie możliwości powołania zespołu do opracowania programu rozwoju bibliotek w Małopolsce. (źródło: malopolskie.pl)

Można wskazać, że najtrudniejszym problemem, nad którym będzie debatować zespół, stanie się kwestia sieci filii obejmujących obecnie większość miast powiatowych w regionie.