Twarze Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego. Raport końcowy projektu

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstały z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane są przez Małopolski Instytut Kultury. Co roku, podczas dwóch majowych dni, można nieodpłatnie zwiedzać wybrane obiekty, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie w tym celu, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących. Wśród udostępnianych zabytków często znajdują się obiekty mało znane lub na co dzień niedostępne, pozostające często w rękach prywatnych.
W projekcie Twarze Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego zaproponowano odkrywanie Małopolski w nowej formule: dwanaście wybranych zabytków dziedzictwa kulturowego Małopolski zostało zaprezentowanych poprzez związane z nimi, ważne dla Małopolski postacie („twarze”) – artystów, naukowców, możnowładców, przedstawicieli różnych stanów i grup narodowościowych.
Projekt został zrealizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z raportem z realizacji zadania.
[field name=multimedia]
Inne materiały związane z ewaluacją projektu: