Przesłanie:

Do rządów państw członkowskich – do Europejskich decydentów: Wzywamy do zwiększenia uznania roli jaką odgrywa kultura i sztuka w rozwoju naszych europejskich społeczeństw poprzez zwiększenie wydatków na kulturę w następnym budżecie Unii Europejskiej.

Jeśli zgadzasz się z podanymi poniżej stwierdzeniami:

Jesteśmy tymi, którzy cenią i kształtują współczesne kultury europejskie. Jest nas więcej niż wielu. Jesteśmy kimś więcej niż tylko producentami i konsumentami. Opowiadamy się za prawem do kultury, edukacją i aktywną postawą obywatelską.
Wierzymy, że silna tradycja finansowania kultury ze środków publicznych w państwach europejskich prowadzi do większej różnorodności, szerszego dostępu i lepszej jakości sztuki, z której wszyscy korzystamy.
Sztuka, kultura, humanistyka angażują nas, inspirują oraz stymulują do kwestionowania świata, w którym żyjemy. Inwestując w sztukę – od przedszkola po starość – budujemy społeczeństwa kreatywne, innowacyjne, demokratyczne i różnorodne.
Wyobraźmy sobie inwestycje publiczne, które przyczynią się do rozwoju ludzi, społeczeństw i środowiska.

Podpisz manifest WE ARE MORE. Można to zrobić na portalu kampanii WE ARE MORE.
Dlaczego jest to ważne?

Państwa członkowskie oraz instytucje europejskie podejmują właśnie decyzje w sprawie budżetu Unii Europejskiej, które będą miały wpływ na to, jak przez kolejnych 10 lat finansowane będą inicjatywy kulturalne, z których korzystają wszyscy mieszkańcy Europy.

(źródło cytatów: Manifest ogólnoeuropejskiej kampanii wspierającej sztukę i kulturę we are more)
Zapraszamy do zapoznania się z założeniami Programu Kreatywna Europa.