SOBOTA 25 kwietnia
9:00 – 10:00
>> Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27, III piętro
Wymiennik wizualny
Prowadzenie: Wera Idzikowska
Kulturoznawczyni, pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturowa, antropolożka fotografii, absolwentka Laboratorium „Projektowanie Kultury” oraz Szkoły Pedagogów Teatru w ramach Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, kuratorka i koordynatorka projektów edukacji kulturalnej w Małopolskim Instytucie Kultury.
10:00 – 13:30
KUCHNIA
Prowadzenie: Sabina Francuz
Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, właścicielka firmy cateringowej, współpracuje z małopolskimi instytucjami kultury, Festiwalem Kultury Żydowskiej oraz Akademią Sztuk Pięknych; w praktyce wykorzystuje food design, eksploruje wpływ jedzenia, koloru, zapachu i sposobu podania na samopoczucie i zachowania przy stole; z projektem Głodne Kawałki prowadzi warsztaty, uczestniczy w festiwalach kulinarnych, inicjuje wydarzenia pop up; prowadzi bistro Kraszewskiego no.16.
+ wspólny lunch
13:30 – 15:00
Spacer po wystawie ROLAND WIRTZ | IMMEDIATUS, Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a
więcej: http://bunkier.art.pl/?wystawy=roland-wirtz-immediatus
Dodatkowo: wystawa Szuflada Szymborskiej, Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9
15:00 – 18: 00
>> MIK, ul. Karmelicka 27
TEATR i CYRK
Prowadzenie: Ola Barczyk
Absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Institut fur Tanz und Bewegungsdynamik dr Detlefa Kapperta, instruktorka teatralna i pedagożka cyrku, współpracuje ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, z Teatrem Figur Kraków.
19:00
>> Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15
WIDOWISKO „Gatunki chronione” – film dokumentalny i performans, projekt partycypacyjny (czas trwania 1h 45 minut)
więcej: http://www.scenadlatanca.pl/pl/2015/spektakle/gatunki-chronione
NIEDZIELA 27 kwietnia
9:00 – 13:00
>> Małopolski Instytut Kultury, ul. Karmelicka 27, III piętro
DŹWIĘK
Prowadzenie: Wojtek Kiwer
Główny akustyk w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie; w branży gier komputerowych zajmuje się implementacją audio oraz tworzeniem efektów, jako sound designer współpracował z firmą Tate Entertainment przy produkcji gry Urban Trial Freestyle, nagrywał lektorów do gry Vikings Gone Wild krakowskiej firmy EverydayIPlay; twórca muzyki (spektakl Made in Czechoslovakia, słuchowisko radiowe Szybka dawka szczęścia, gra komputerowa Astropolis firmy Ganymede, filmy z wydarzeń kulturalnych dla studio FILMLOVE).
13:15 – 14:45
Obiad
15:00 – 17:00
>> MIK, ul. Karmelicka 27
WYSTAWA
Prowadzenie: Kaśka Maniak
Absolwentka i doktorantka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego (zajmuje się tematyką dziedzictwa kulturowego, formami jego ochrony i interpretacji, bada sposoby prezentacji zasobów dziedzictwa w instytucjach muzealnych); autorka opracowań z zakresu funkcjonowania instytucji sektora GLAM, koordynatorka projektów artystycznych, współdziałała z organizacjami pozarządowymi (Fundacja No Local, Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Fundacja NADwyraz), zdobyła również doświadczenie w pracy w ramach instytucji (MOCAK Muzeum Sztuki w Krakowie); uczestniczka projektów badawczych poświęconych dziedzictwu niematerialnemu tj. „Nowa Huta. Czas zatrzymany. Ocalić od zapomnienia”, „Szlak Tradycyjnego Rzemiosła”, „Fotokulturalna mapa Polski”; fotografka (publikacje m.in. w Frankie Magazine, Baiser Mag, Nope Fun, F-Stop Magazine).
17:00 – 18:30
WIZUALNOŚĆ
Prowadzenie: Wera Idzikowska
18:30 – 19:00
PODSUMOWANIE